בדיקת מהירות גלישה באינטרנט

בדיקת מהירות גלישה

בדיקה כללית

בדיקת מהירות תשתית

בזק
הוט

בדיקת מהירות ספק

014 בזק בינלאומי
012 סמייל
013 נטוויז'ן
אורנג'
טריפל סי
רימון

כל מי שגולש באינטרנט יודע כבר שקיים הבדל, לפעמים הבדל משמעותי, בין מהירות הגלישה שספק האינטרנט מבטיח לנו ובין מהירות הגלישה שאנחנו מקבלים בפועל. פעמים רבות חברות האינטרנט יטענו כי הבעיה היא לא אצלן וכי לפי הנתונים שלהן אנחנו מקבלים בדיוק את המהירות שהובטחה לנו. יותר מכך, לאחרונה הן התחילו להודיע מראש שרוחב הפס שאותו אנחנו מקבלים הוא עד למהירות מסוימת ולא החל ממנה, כדי לא להיות מחויבים לספק לנו את המהירות שבעבורה אנחנו משלמים.

כך עלול להתרחש מצב שנשלם בעבור חבילת מהירות של מאה מגה, אבל בפועל נקבל רק שישים. האבסורד הוא שבמקרה זו ספק האינטרנט אינו צריך לספק לנו יותר מכך, ואינו נדרש לברר את שורש הבעיה, משום שהוא התחייב למהירות של עד למאה מגה ובהתחייבות זו הוא עומד.

אז איך נדע בכל זאת איזו מהירות אנחנו מקבלים בפועל, ואיך נקבל מידע אובייקטיבי על רוחב הפס שבו אנחנו גולשים? בדיוק בשל כך העמדנו לרשותכם מספר כלים אמינים לבדיקת מהירות הגלישה שלכם.

ראשית כל, תוכלו לבצע בדיקת מהירות גלישה כללית בחליצה על כפתור "בדיקה כללית". בחלון שייפתח תוכלו לראות את המיקום הנוכחי שלכם, ואז לסמן כל מקום אחר על מפת העולם ולבדוק מהו קצב ההורדה וההעלאה לאזור גאוגרפי זה. שנית, תוכלו לבדוק את מהירות התשתית שלכם על ידי לחיצה על הכפתור המתאים – "בזק" לבעלי תשתית של חברת בזק, או "הוט" לבעלי תשתית של חברת הוט. ולבסוף, תוכלו גם לבדוק את מהירות הספק שלכם על ידי לחיצה על שם חברת ספק האינטרנט שלכם.

כך לדוגמא, אם אתם גולשים דרך חברת נטוויז'ן (013) בתשתית של בזק, תוכלו לבדוק הן את מהירות התשתית, הן את מהירות הספק, והן את מהירות הגלישה בפועל לכל יעד שהוא ברחבי העולם. באמצעות הכלים הפשוטים והיעילים הללו, תוכלו לדעת באמת מהו רוחב הפס שאתם מקבלים.

בדיקת מהירות