זיהוי מדינה לפי IP

על ידי שירות זיהוי ה-IP כאן באתר, תוכלו להזין את כתובת ה-IP שאותה אתם רוצים לזהות, ובלחיצת כפתור אחת לברר את שם המדינה שבה נמצא הגולש ואת הקוד המקוצר שלה.

גולשים רבים ברחבי העולם מחפשים פעמים רבות דרך לדעת בבירור את מיקומם של גולשים אחרים לפי כתובת ה-IP שלהם. לפעמים הם פשוט מעוניינים לדעת מהיכן מגיע האדם, ולעתים בעלי אתרים רוצים להתאים את שפת האתר או מבנה ותוכן האתר בדיוק למקום שממנו מגיע הגולש – למשל, להציג אתר בעברית לגולשים בארץ ואתר באנגלית לגולשים בחו"ל, או להציע לגולש מבצעים בחנויות באזור מגוריו.

שיטת זיהוי מיקום הגולש בהתאם לכתובת ה-IP שלו נקראת באנגלית GeoIP, והיא למעשה פועלת על בסיס ההנחה שלכל מדינה יש טווח מסוים של כתובות IP, ולפי מאגר הכתובת שברשותנו נוכל באופן כללי לבדוק את כתובת הגולש ולברר לטווח של איזו מדינה הכתובת שלו שייכת. כך נוכל לדעת את מיקומו.

חייבים לציין שהשיטה לא מדויקת לחלוטין ויכולות להיות טעויות קלות. השיטה יכולה לשייך גולש ממדינה אחת למדינה אחרת, אבל זה לא נפוץ. בדרך כלל יהיה אפשר לאתר את מיקום הגולש לפי מדינה, ובנוסף גם למצוא את העיר שבה הוא נמצא. קחו בחשבון שפעמים רבות לא תהיה זו בהכרח העיר שממנה הוא גולש אלא העיר שבה נמצא ספק האינטרנט שלו, משום שהכתובת כמובן שייכת לספק. לדוגמא: מנוי של בזק בינלאומי שמתחבר דרכם יאותר כמי שנמצא בפתח תקווה (שם נמצאת החברה) אפילו אם הוא נמצא פיזית בתל-אביב.

בדיקת מהירות